7th HARASUTO EUROPE CUP - podsumowanie

Kilkuset zawodników z kilkudziesięciu klubów z całej Europy walczyło w VII Pucharze Europy w Łodzi w dniach 26-27.02.2011r. Trzy medale PKK Pleszew. Barbara Sadowska, Maciej Drążewski i Maksymilian Sadowski brązowymi medalistami Pucharu Europy.

 

W pierwszym dniu 7 Pucharu Europy Karate WKF Łódź 2011 wystąpiło 3 zawodników PKK Pleszew. Tomasz Sołtysiak w wadze +84, Artur Antkowiak -68kg oraz Maciej Drążewski – 55kg juniorów.

Najlepiej spisał się Maciej Drążewski, który zdobył brązowy medal wygrywając w dogrywce przy stanie 1-1 przez wskazanie 3-1 reprezentanta Cypru.

W drugim dniu zawodów wystąpili Kamil Zagórski, Kacper Vogt w kumite chłopców 9 lat i młodsi, Maksymilian Sadowski w kumite chłopców 9 lat i młodsi +35kg, Maciej Śmigielski w kumite chłopców – 40 kg 10-11 lat, Dawid Szymura, Jan Szkudlarek, Emil Szkudlarek w kumite chłopców +40kg 10-11 lat, Barbara Sadowska w kumite dziewcząt 10-11 lat -40kg, Filip Vogt w kumite chłopców 12-13 lat -45kg, Bartłomiej Jenerowicz w kumite chłopców -50kg, Adam Konowalczyk w kumite kadetów -63kg, Krystian Żuchowski w kumite kadetów -70kg.
Bardzo dobrze spisała się Barbara Sadowska, która powtórzyła wynik z 2010 roku sięgając po brązowy medal.
Drugi brązowy medal zdobył w dobrym stylu brat Basi Maksymilian. Maks bo swoją postawa zasłużył na pochwałę. Stoczył 4 walki w tym 3 wygrane.
Kacper Vogt na swoim koncie zanotował 4 wygrane walki i został sklasyfikowany na 6-7 miejscu, Dawid Szymura 3 wygrane walki zajmując ostatecznie 6-7 miejsce, Maciej Śmigielski 2 wygrane walki. Dużą niespodzianką jest nie zdobycie medalu przez Bartłomieje Jenorowicza. Bartek wygrał 2 walki, w tym jednym z najlepszych zawodników w Polsce, Mateuszem Rzeźniczakiem Harasuto Łódź 3-0, potem przegrał pechowo trzecią walkę przez kontakty z reprezentantem Ukrainy.
Po jednej wygranej walce zanotowali Jan Szkudlarek i Emil Szkudlarek.

Bardzo wysoki poziom zawodów oraz duża liczba zawodników dała duże doświadczenie dla zawodników PKK Pleszew co będzie procentować w zbliżających się zawodach, w najbliższą sobotę tzn. 5 marca w Środzie Wlkp. Pleszewski Klubu Karate planuje wystawienie większej liczby zawodników. Wychowankowie braci Sołtysiaków będą faworytami zbliżających się zawodów.