Złoty medal Tomka Sołtysiaka na Grand Prix Poland

W dniach 5-6 listopada na Hali Sportowej Centrum Sportowo -Rekreacyjnym w Łodzi odbył się jeden z największych turniejów międzynarodowych w karate w Polsce. Turniej podzielony jest na dwa dni w pierwszym dniu startują juniorzy i seniorzy a drugim dniu pozostałe młodsze roczniki. Zawody są podzielone na dwa dni ze względu na dużą liczbę zawodników.

W pierwszym dniu zawodów wystąpiło czterech reprezentantów Pleszewskiego Klubu Karate. Tomasz Sołtysiak, Artur Antkowiak, Krystian Żuchowski i Maciej Drążewski. O dużą sensacje postarał się Tomasz Sołtysiak zdobywając złoty medal w konkurencji +84kg. Pleszewianin w finale spotkał się z reprezentantem Ukrainy Vyacheslav Nedryga. Po zaciętym pojedynku Sołtysiak pokonał w dogrywce 1-0 zawodnika z Ukrainy. W normalnym czasie walka zakończyła się remisem 2-2. Duży sukces naszego zawodnika zaowocowało wystawieniem pleszewianina w reprezentacji Polski w pojedynku drużynowym. W konkurencji drużynowej Tomasz Sołtysiak sięgnął po brązowy medal. Zwycięzcami tej konkurencji były dwie reprezentacje Ukrainy. W konkurencji kumite juniorów -61kg Maciej Drążewski wywalczył brązowy. O drugi brązowy medal postarał się Artur Antkowiak wygrywając w repasażach z Marcinem Nowakiem Tornado Kalisz 4-0. Krystian Żuchowski po wygraniu dwóch walk eliminacyjnych przegrał walkę półfinałową by w walce repasażowej o brązowy medal ulec reprezentantowi Ukrainy zajmując ostatecznie piąte miejsce. O niespodziankę postarali się pleszewscy juniorzy w konkurencji drużynowej kumite juniorów sięgając po srebrny medal. W eliminacjach m.in. wygrali pojedynek z przedstawicielami Ukrainy by w finale ulec drużynie Harasuto Łódź 2-0.

Po ostatnich sukcesach Pleszewskiego Klubu Karate Polski Związek Karate przyznał organizacje Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików strefy B w 2012r obejmujących województwa Wielkopolskie, Lubuskie i Kujawsko Pomorskie. Zawody odbędą się na przełomie maja i czerwca 2012 w Pleszewie. Wyniki pierwszego dnia zawodów PKK Pleszew:

Złoty medal:
- Tomasz Sołtysiak – kumite seniorów +84kg

Srebrny medal:
-drużyna juniorów w składzie: Maciej Drążewski, Artur Antkowiak i Krystian Żuchowski,

Brązowy medal:
- Maciej Drążewski – kumite juniorów -61kg,
- Artur Antkowiak – kumite juniorów -68kg,

Piąte miejsce:
- Krystian Żuchowski – kumite juniorów -76kg