Joomla 1.6 wird benötigt!

Grand Prix Poland Łódź 2011 drugi dzień

O dalsze pięć medali wzbogacili swój dorobek młodzi karatecy z PKK Pleszew.

W drugim dniu międzynarodowych zawodów karate w Łodzi wzięło udział siedmiu reprezentantów Pleszewskiego Klubu Karate: Barbara Sadowska, Kacper Vogt, Filip Vogt, Dawid Szymura, Maciej Śmigielski, Jan Szkudlarek i Bartłomiej Jenerowicz.

Złoty medal wywalczył Dawid Szymura w konkurencji młodzików kumite-55kg. Dawid w finale pokonał faworyta konkurencji przedstawiciela gospodarzy Michała Króla Champion Team Łódź 3-2. Dużą niespodziankę sprawił drugi złoty medal Jana Szkudlarka, który pokonał w finale reprezentanta Ukrainy Andreja Tsyganoka 3-1. Srebrny medal wywalczyła Barbara Sadowska w konkurencji kumite młodziczek -50kg. Finał Basi Sadowskiej był bardzo zacięty i reprezentantka Ukrainy Iryna Yashchyshym pokonała nasza zawodniczkę nieznacznie 5-4. Drugi srebrny medal przypadł Kacprowi Vogtowi, który po wygraniu czterech walk eliminacyjnych w finale uległ 4-1 reprezentantowi Ukrainy Nikicie Povoroznyuk.Brązowy medal przypadł Filipowi Vogtowi w konkurencji kumite młodzików -50kg. W walce repasażowej Filip stoczył bardzo emocjonujący pojedynek z Mateuszem Rzeźniczakiem Harasuto Łódź. W normalnym czasie pojedynek o brązowy medal zakończył się 3-3. Zacięty pojedynek zakończył się dogrywką i zwycięstwem Vogta 2-0. Był to jeden z bardziej widowiskowych pojedynków w tym turnieju. Przeciwnik Vogta to jeden z najlepszych zawodników w Polsce w tej konkurencji. Bez medalowych sukcesów swój udział zakończyli Bartłomiej Jenerowicz który uległ w walce repasażowej 2-0 reprezentantowi Słowacji Michałowi Chrenkowi oraz Maciej Śmigielski, który w walce eliminacyjne uległ 5-2 z reprezentantem Ukrainy Konstantynowi Yaneko. W klasyfikacji medalowej reprezentanci PKK Pleszew zajęli czwarte miejsce na 32 kluby i 430 zawodników z czterech państw.