Zapisy na treningi Karate WKF 2020/2021

Ważny komunikat w sprawie zapisów na treningi karate września 2020/2021.

Treningi od października. (sala ZSP nr 3 w Pleszewie. poniedziałki i środy godzina 18.00) Pierwszy trening (dla grup początkujących) 5 października godzina 18.00 (poniedziałek) ZSP nr 3 w Pleszewie ul. B. Krzywoustego 4

Zapisy: e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. , FB lub tel.:501 169 367, 510 797 169

Obóz sportowy Sieraków 2020

W tym roku Pleszewski Klub Karate zorganizował obóz sportowy w Sierakowie w dniach 20-30.07.2020

Atrakcją było uczestnictwo kadrowiczów i medalistów mistrzostw świata, Europy oraz mistrzów Polski w karate wkf: Magdy Godlewskiej, Dawida Sobkowiaka, Kacpra i Filipa Vogta, Michała Florczaka, Julki Grzelak, Macieja Śmigielskiego.

Program Klub 2020

Pleszewski Klub Karate w programie Klub 2020

 

W 2020 roku na realizację Rządowego Programu „KLUB” zaplanowano rekordowy budżet. Dzięki temu wsparcie trafi do wszystkich klubów, których wnioski spełniły wymogi formalne – to blisko 4 900 lokalnych środowisk sportowych w całej Polsce. Jednocześnie w ramach tegorocznej edycji istnieje możliwość wyboru nowego modelu finansowania, jakim jest przeznaczenie 100% dofinansowania na wsparcie pracy trenerów – poinformowała Danuta Dmowska-Andrzejuk, minister sportu.

Klub jednosekcyjny mógł pozyskać 10 tys. zł dofinansowania, a wielosekcyjny 15 tys. zł.

W podstawowym modelu finansowania środki można przeznaczyć na: wynagrodzenie szkoleniowców, organizację obozów sportowych, zakup sprzętu sportowego.

Dodatkowo, w 2020 roku kluby mogą zdecydować o przeznaczeniu wszystkich środków na wsparcie pracy trenerów. W powiecie pleszewskim dotację pozyskali pięć podmiotów w tym Pleszewski Klub Karate. W ciągu ostatnich czterech lat na wsparcie małych i średnich klubów sportowych w całej Polsce ministerstwo przeznaczyło ponad 144 miliony złotych.

XXVI Ogólnopolski Turniej Karate Dzieci i Młodzieży Dragon Cup 2020

12 medali PKK Pleszew

W zawodach wzięło udział ponad 350 zawodników i zawodniczek z 34 klubów w tym 10 reprezentantów Pleszewskiego Klubu Karate, którzy wywalczyli 12 medali w tym 5 złotych, 1 srebrny i 6 brązowych.

Wyniki PKK Pleszew:

Złote medale:

- Maja Kolanowska - kumite dziewcząt 10-11 lat -35kg,

- Dawid Wojtczak – kumite chłopców 10-11 lat -40kg,

- Jan Podolski -kumite młodzików open,

- Paweł Spychalski - kumite juniorów młodszych +63kg,

- Jakub Margiela - kumite juniorów -61kg,

Srebrne medale:

- Stanisław Pestka – kumite juniorów młodszych -63kg,

Brązowe medale:

- Maja Kolanowska - kumite dziewcząt 10-11 lat open,

- Antoni Skiba – kumie chłopców 10-11 lat -35kg,

- Wiktoria Jopek – kumite młodziczek -45kg,

- Jan Podolski -kumite młodzików -40kg,

- Stanisław Pestka – kumite juniorów młodszych open,

- Jakub Margiela - kumite juniorów -open

Gala Sportu Pleszewskiego za rok 2019

Trener roku 2019 Bartłomiej Sołtysiak a Dawid Sobkowiak sportowcem roku 2019

Trenerem Roku 2019 został Bartłomiej Sołtysiak. To absolwent Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

Posiada stopień mistrzowski w karate 3 dan. Licencjonowany trener i egzaminator Polskiego Związku Karate. Trener Pleszewskiego Klubu Karate, od 2012 roku trener koordynator Wielkopolskiego Związku Karate WKF, od 2018 trener kadry juniorów. Sześciokrotny indywidualny mistrz Polski karate, dwukrotny indywidualny Mistrz Europy Karate. Wielokrotnie nagradzany przez Ministra Sportu za wybitne wyniki sportowe. Trenował w wielu klubach polskich. Wieloletni członek Kadry Narodowej i reprezentant Polski Karate. Jako trener specjalizuje się w prowadzeniu treningów w kumite czyli w walkach. W swoim dorobku trenerskim wychował medalistów Europy i świata. Jego ubiegłorocznym trenerskim sukcesem jest historyczny dla Polski brązowy medal Dawida Sobkowiaka, który zdobył na Mistrzostwach Świata Karate WKF w Chile 2019.

W kategorii Senior najlepszym sportowcem wybrano Dawida Sobkowiaka z Pleszewskiego Klubu Karate, którego największym sukcesem jest zdobycie historycznego dla Polski brązowego medalu Mistrzostw Świata Karate WKF w kumite juniorów powyżej 76 kg w Santiago de Chile.

40 GRAND PRIX SLOVAKIA 22-23.02.2020

Trzy medale pleszewskich karateków

Siedmioro zawodników Pleszewskiego Klubu Karate wzięło udział w bardzo silnie obsadzonym turnieju na Słowacji w dniach 22-23.02.2020.

W zawodach wzięło udział ponad 1500 zawodników i zawodniczek z 214 klubów z 32 państw.

Debiut najmłodszej zawodniczki Pleszewskiego Klubu Karate Mai Kolanowskiej można uznać za bardzo udany. Zawodniczka występująca w kumite dziewcząt U12 -30kg wygrała w pierwszej walce ze Słowaczką Denisą Bojanovą 2-0. oraz w kolejnej z Poliną Ivanovą z Ukrainy 6-0 Kolejna walka to z Słowaczką Natalią Krancovą 0-2. W repasażu o brązowy medal wygrała ze Łotyszką Sofij Berzin 2-0.

Do bardzo udanego startu może zaliczyć Julia Grzelak, która także wywalczyła brązowy medal Rywalizująca w kumite juniorek młodszych -47 kg zawodniczka pokonała w pierwszej walce Węgierkę Laurę Gaspar 2-1. W drugiej rundzie po zaciętej remisowej walce 2-2 ze Słowaczką Niną Kvaśnicovą nasza zawodniczka uległa przez wskazanie sędziowskie. Ponieważ zwyciężczyni Juli Grzelak Weszła do finału Julia Grzelak mogła rywalizować w repasażach tzn. w walkach o brązowy medal. W pierwszej walce repasażowej pokonała przez wskazanie sędziowskie Marcelinę Sabiniarz Biofeed Shuto z Polski, w kolejnej także przez wskazanie sędziowskie ze Słowaczka Veroniką Jalvowiczerovą. W walce o brązowy medal pokonała zdecydowanie 7-0 Annę Domnitask z Ukrainy.

Dawid Sobkowiak po raz pierwszy debiutował w kumite U21 +84kg z powodzeniem zdobywając brązowy medal.W pierwszym starciu pokonał 2-0 Javana Stangenberga z Niemiec. W kolejnej rundzie uległ Kazachowi Tynysbekowi Nurtiles 0-4. W repasażach w pierwszej rundzie pokonał Węgra Petera Zsibę 1-0. A walce o brązowy medal pokonał Krzysztofa Michalskiego z Yamabushi 4-0. Bardzo blisko brązowego medalu w kumite juniorów +76kg był Dawid Sobkowiak, który bezpośrednio o brązowy medal przegrał z reprezentantem Kazachstanu pomimo prowadzenia na pkt. 2-0 został zdyskwalifikowany za kary, zajmując ostatecznie piąte miejsce.

Turniej w Bratysławy jest zaliczany jako zawody rankingowe do kwalifikacji kadry narodowej karate wkf.

Wyniki PKK Pleszew:

Brązowe medale:

- Maja Kolanowska kumite U12 -30kg,

- Julia Grzelak kumite U16 -47kg,

- Dawid Sobkowiak kumite U21 +84kg,

Piąte miejsca:

- Magdalena Godlewska kumite U21 -61kg,

- Dawid Sobkowiak kumite +76kg,

Siódme miejsca:

- Julia Grzelak kumite U18 -48kg,

- Kacper Vogt kumite seniorów -84kg.

Subcategories