Mistrzostwa Polski Karate WKF Juniorów Młodszych, Juniorów i Młodzieżowców Poznań 2020

Mistrzostwa Polski Karate WKF Juniorów Młodszych, Juniorów i Młodzieżowców Poznań 7.11.2020

 5 złotych, 2 srebrne i 1 brązowy to wynik medalowy PKK na Mistrzostwach Polski Karate WKF w Poznaniu.

Pleszewski Klub Karate zajął 3 miejsce w klasyfikacji medalowej Mistrzostw Polski.

Mistrzami Polski na 2020 zostało:

- Magdalena Godlewska - kumite ind. U21 - 61 kg,

- Michał Florczak - kumite ind. juniorów -68kg,

- Kacper Vogt - kumite ind. U21-84kg,

- Dawid Sobkowiak - kumite ind. U21 + 84 kg,

- drużyna w składzie Dawid Sobkowiak, Kacper Vogt i Jakub Konowalczyk - kumite drużynowe U21.

Tytuły wicemistrzów Polski srebrne medale wywalczyli:

- Jakub Konowalczyk - kumite ind. U21 - 84kg,

- drużyna w składzie Michał Florczak, Paweł Spychalski oraz Jakub Sworek - kumite drużynowe juniorów,

- brązowym medalistą mistrzostw Polski został Paweł Spychalski w kumite ind. juniorów + 76kg.

Miedzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Karate WKF Poznań 7.11.2020

Sukcesem zakończyły się MMM 2020 dla zawodników PKK Pleszew. Złoty medal w konkurencji kumite młodziczek -50kg wywalczyła w kolekcji stylu Wiktoria Wolniak. Final tej konkurencji należał do zawodniczek z PKK Pleszew Wiktorii Wolniak i Wiktorii Jopek. Srebro dla Dawida Wojtczaka a brąz dla Jana Podolskiego w kumite młodzików-50kg. Brązowy medal wywalczył Szymon Perz w kumite młodzików-45kg.

Pucharze Polskiej Unii Karate WKF 2020

Dwa medale wywalczyli zawodnicy na Pucharze Polskiej Unii Karate W Krotoszynie.

Sukces Stasia Pestki na Pucharze Polskiej Unii Karate WKF w Krotoszynie. Dwa medale braci Stanisława i Wojciecha Pestki. Stasiu świetnie się spisał wygrywając konkurencję juniorów młodszych kumite -63kg. Wojciech Pestka ukończył zawody z brązowym medalem w kumite młodzieżowców-75kg.

Stypendia Marszałka Wielkopolskiego 2020

Trzech zawodników Pleszewskiego Klubu Karate ze stypendium sportowym marszałka województwa wielkopolskiego

Utalentowani sportowcy, reprezentujący kluby sportowe z całej Wielkopolski otrzymają stypendia ufundowane przez marszałka. Zarząd Województwa przyznał w tym roku stypendia 54 poczęstunek w wysokości 400 - 600 zł miesięcznie, na rok. W gronie szczęśliwców znalazła się trójka zawodników Pleszewskiego Klubu Karate.

Zgodnie z regulaminem, stypendystami mogą być zawodnicy uprawiający dyscyplinę olimpijską, będący medalistami Mistrzostw Świata, Europy i Polski, także sportowcy niepełnosprawni. - Pomimo kryzysu wywołanego epidemią, która od marca dotknęła niemal wszystkie obszary działalności człowieka, uznaliśmy za zasadne utrzymanie wsparcia sportowców na dotychczasowym poziomie. Mimo, iż zmieniły się terminy większości zawodów, łącznie z Igrzyskami Olimpijskimi, a część z nich została odwołana, żywimy głęboką nadzieję, że w tym trudnym czasie naszym sportowcom nie zabraknie motywacji do dalszej pracy, której efekty będziemy podziwiać w kolejnych latach startów – mówi Marszałek Marek Woźniak. W gronie wyróżnionych znaleźli się podopieczni braci Sołtysiaków z Pleszewskiego Klubu Karate. Stypendium przyznano Dawidowi Sobkowiakowi, Magdalenie Godlewskiej oraz Kacprowi Vogtowi. Ten pierwszy wywalczył brązowy medal Mistrzostw Świata 2019 w Chile oraz w tym samym roku złoty "krążek" Mistrzostw Polski. Jedyna w tym gronie pani zajęła piąte miejsce w Mistrzostwach Europy 2019 (Dania) i 2020 (Węgry), w ubiegłym roku świętowała również tytuł mistrzyni Polski. Kacper to 11. zawodnik Mistrzostw Świata 2019 i Mistrzostw Europy 2020 oraz złoty medal mistrzostw Polski 2019. Dawid Sobkowiak miesięcznie będzie otrzymywał 600 zł, pozostali po 400 zł. Przyznawane już po raz dziewiętnasty stypendia sportowe marszałka są ważnym elementem wsparcia sportu wyczynowego przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Mistrzostwa Polskiej Unii Karate WKF Juniorów Młodszych, Juniorów U21 i Seniorów Tczew 24-25.10.2020.

Dziewięć medali na Mistrzostwach Polskiej Unii Karate WKF Tczew 24-25.10.2020

W sumie 9 medali 6 złotych, 1 srebrny i 2 brązowe dało Pleszewskiemu Klubowi Karate 3 miejsce w klasyfikacji medalowej wśród 33 sklasyfikowanych klubów.

Wiele emocji wzbudził finał drużynowy w kumite seniorów. Rozegrane zostały 4 walki, rezultat w pkt był 2-2 ale w małych pkt lepsza drużyna pleszewska 14-11 (3-4; 5-0; 2-6; 4-1) w składzie Kacper Vogt, Dawid Sobkowiak, Filip Vogt Bartłomiej Sołtysiak.

Wyniki PKK Pleszew:

- Dawid Sobkowiak - 4 złote medale: kumite ind. U21 + 84kg, kumite drużynowe U21, kumite ind. seniorów + 84kg oraz w kumite drużynowe seniorów.

- Kacper Vogt - 3 medale: 2 złote w kumite ind. U21 -84kg iw kumite drużynowe U21 oraz brązowy medal w kumite ind. seniorów -84kg,

- Bartłomiej Sołtysiak - 2 medale: złoty w kumite drużynowym seniorów oraz srebrny w kumite ind. seniorów + 84kg,

- Michał Florczak - 1 medal: złoty w kumite ind. juniorów -68kg,

- Filip Vogt - 1 medal: złoty w kumite drużynowym seniorów,

- Paweł Spychalski - 1 medal: brązowy w kumite ind. juniorów + 76kg

Mistrzostwa Polski Karate Shotokan Stargard 2020

Mistrzostwo Polski Bartłomieja Sołtysiaka na Mistrzostwach Polski Karate Shotokan

Reprezentanci Pleszewskiego Klubu Karate wywalczyli dwa medale (złoty i srebrny) podczas Mistrzostw Polski Karate Shotokan w Stargardzie. Bartłomiej Sołtysiak zdobył tytuł Mistrza Polski w kumite seniorów. W wielkim stylu pokonał w trzech walkach swoich rywali, zawsze przed czasem. To kolejny złoty medal i tytuł mistrza Polski seniorów karate Shotokan Bartłomieja Sołtysiaka piątego zawodnika Mistrzostw Świata z 2019 roku. W kategorii kumite senior w finale spotkali się dwaj pleszewianie: Maciej Śmigielski i Bartłomiej Sołtysiak. Tym razem triumfował Śmigielski,który pokonał swojego kolegę klubowego w stosunku 5-1.

Subcategories