Seminarium szkoleniowe kumite Łódź 6-7.01.2019

Seminarium szkoleniowe kumite z Antonem Nikulinem trenerem kadry narodowej karate wkf Ukrainy Łódź 6-7.01.2019

Kolejny etap przygotowań do zbliżających się Mistrzostwa Europy Aalborg 8-10.02.2018 Dania zaliczyli reprezentacja Pleszewskiego Klubu Karate. Tym razem przeszli szkolenie ze znanym szkoleniowcem Ukraińskiej reprezentacji narodowej Antonem Nikulinem oraz z Stanislavem Horuna brązowym medalistą Mistrzostw Europy Seniorów w dniach 6-7.012019 Łódź.

Karate1 Youth League 14-16.12.2018 Włochy

Sukces Dawida Sobkowiaka

Startowało ponad 2600 zawodników z 1952 klubów z 67 państw.

 Były to największe zawody młodzieżowej ligi światowej karate WKF. Bardzo dobry występ reprezentacji Pleszewskiego Klubu Karate w Caorle - Wenecja 14-16.12.2018 Karate1 Youth League. 5 miejsce Dawida Sobkowiaka w kumite ind. juniorów +76kg.

Dawid Sobkowiak wygrał 4 walki. W walce o finał przegrał przez wskazanie z Egipcjaninem Mohamedem Hazem. W tej walce Sobkowiak uległ kontuzji stopy. W walce repasażowej o brązowy medal uznał wyższość Włocha Christiana Zippoli.

9 miejsce Magdalena Godlewska - kumite ind. juniorek -59kg, wygrane 3 walki.

Michał Florczak startował w kumite ind. kadetów -57kg, wygrana 1 walka.

Filip Vogt startował w kumite in. U21 -75kg - wygrane 2 walki oraz w kumite seniorów -75kg wygrana 1 walka.

Udział w największym turnieju ligi światowej karate zanotowali także Marta Michalewicz w kumite ind. juniorek -59kg. Julia Grzelak w kumite ind. kadetek -47kg oraz Kacper Vogt w kumite ind. juniorów -76kg,

Wszystkim gratulujemy występów a zdobyte doświadczenia pozwolą na lepsze przygotowanie się do zbliżających Mistrzostw Europy, które odbędą się już w lutym 2019 w Danii.

Trener Bartłomiej Sołtysiak i Damian Sołtysiak

XII Puchar Wielkopolski Karate Śrem 15.12.2018

Na zakończeniu roku kalendarzowego zawodniczki i zawodnicy Pleszewskiego Klubu Karate wywalczyli 15 medali w tym 3 złote, 2 srebrne i 10 brązowych.

 W turnieju udział wzięło ponad 240 zawodników reprezentujących 28 klubów.

Rewelacyjny występ zanotowała zdobywczyni 2 złotych medali najmłodsza reprezentantka Pleszewskiego Klubu Karate Maja Kolanowska.

Wyniki PKK Pleszew:

Złote medale:

1. Maja Kolanowska - kumite ind. dziewcząt 8-9 lat -30kg,

2. Maja Kolanowska - kumite ind. dziewcząt 8-9 lat open,

3. Dawid Wojtczak - kumite ind. chłopców 10-11 lat -40kg,

Srebrne medale:

1. Jakub Biskup - kumite ind. chłopców 8-9 lat +35kg,

2. Jakub Margiela - kumite ind. kadetów open,

Brązowe medale:

1. Szymon Buczkowski - kumite ind. chłopców 8-9 lat -35kg,

2. Jakub Biskup - kumite ind. chłopców 8-9 lat open,

3. Wiktoria Wolniak - kumite ind. dziewcząt 10-11 lat +35kg,

4. Julia Sworek - kumite ind. dziewcząt 10-11 lat +35kg,

5. Jan Podolski - kumite ind. chłopców 10-11 lat -40kg,

6. Nikola Buczkowska - kumite ind. młodziczek -45kg,

7. Julia Polaczyk - kumite ind. młodziczek +45kg,

8. Julia Polaczyk - kumite ind. młodziczek open,

9. Jakub Margiela - kumite ind. kadetów -60kg,

10. Paweł Spychalski - kumite ind. kadetów +60kg.

Piąte miejsca:

1. Wiktor Gazejew - kumite ind. chłopców 1-11 lat -35kg,

2. Aleksandra Rataj - kumite ind. dziewcząt 10-11 lat -35kg,

Trenerzy Bartłomiej i Damian Sołtysiak

Arashi CUP Legnica 2018

Dziewięć medali reprezentantów Pleszewskiego Klubu Karate na zawodach w Legnicy.

W zawodach wzięło udział ponad 300 zawodników z 40 klubów z 4 krajów: Łotwy, Rumuni, Czech i Polski w tym 10 wychowanków braci Sołtysiaków: Maja Kolanowska, Wiktoria Wolniak, Julia Sworek, Jakub Sworek, Paweł Spychalski, Jakub Margiela, Julia Grzelak, Michał Florczak, Kacper Vogt, Dawid Sobkowiak. Bartłomiej Sołtysiak wystąpił w kumite seniorów.

Pleszewski Klub Karate odnotował kolejny sukces w zawodach tym razem w Arashi Cup w Legnicy zajmując w klasyfikacji medalowej na 3 miejscu pośród 40 klubów zdobywając 9 medali w tym 5 złotych, 1 srebrny i 3 brązowe. Zawody były ostatnim sprawdzianem przed kolejnymi bardzo ważnymi zawodami tym razem w Wenecji.

Już w najbliższy weekend 15-16 grudnia siedmioro reprezentantów Pleszewskiego Klubu Karate Julia Grzelak, Magdalena Godlewska, Marta Michalewicz, Michał Florczak, Kacper Vogt, Filip Vogt oraz Dawid Sobkowiak będzie rywalizowało o kolejne pkt w światowych rankingach karate WKF na Karate1 Youth League - Caorle-Venice 2018

Wyniki PKK Pleszew na Arashi CUP 2018:

Złote medale:

1. Julia Grzelak - kumite ind. kadetek -47kg,

2. Kacper Vogt – kumite ind. juniorów -76kg,

3. Dawid Sobkowiak – kumite ind. juniorów +76kg,

4. Bartłomiej Sołtysiak - kumite seniorów +84kg,

5. Bartłomiej Sołtysiak - kumite seniorów open,

Srebrne medale:

1. Julia Sworek - kumite ind. dziewcząt 10-11 lat +35kg,

Brązowe medale:

1. Wiktoria Wolniak - kumite ind. dziewcząt 10-11 lat +35kg,

2. Michał Florczak - kumite ind. kadetów -57kg,

3. Paweł Spychalski – kumite ind. kadetów +70kg.

Shanghai 7-9.12.2018

Karate 1 Series A – Shanghai 2018

Reprezentant Pleszewskiego Klubu Karate Filip Vogt na Karate1 Series A Shanghaj w dniach 7-9.12.2018r. Filip Vogt będzie rywalizowal wśród 117 zawodników w konkurencji kumite -75kg. Zawody w Shanghaju to jeden z turniejów kwalifikacyjnych do IO 2020 Tokio.

XVI Zduny Karate CUP 17.11.2018

Dziesięć medali reprezentantów Pleszewskiego Klubu Karate na XVI Zduny Karate Cup

XVI Zduny Karate CUP 17.11.2018 10 medali reprezentantów Pleszewskiego Klubu Karate W zawodach wzięło udział 286 zawodników z 25 klubów w tym 14 najmłodszych wychowanków braci Sołtysiaków: Maja Kolanowska, Szymon i Piotr Buczkowski, Wiktoria Wolniak, Julia Sworek, Jakub Biskup, Wiktor Gazejew, Dawid Wojtczak, Mariusz Kierzek, Jakub Margiela, Jakub Sworek, Paweł Spychalski, Julia Polaczyk, Jan Podolski.

Udział naszych zawodników za obfitował w wywalczeniu 10 medali w tym 3 złote, 2 srebrnych i 5 brązowych.

Wyniki PKK Pleszew:

Złote medale:

1. Maja Kolanowska - kumite ind. dziewcząt 8-9 lat -35kg,

2. Wiktoria Wolniak – kumite ind. dziewcząt 10-11 lat +35kg,

3. Julia Polaczyk – kumite ind. dziewcząt 12-13 lat +45kg,

Srebrne medale:

1. Piotr Buczkowski – kumite ind. chłopców 10-11 lat +40kg,

2. Jakub Margiela – kumite ind. juniorów młodszych +63kg,

Brązowe medale:

1. Julia Sworek – kumite ind. dziewcząt 10-11 lat +35kg,

2. Dawid Wojtczak – kumite ind. chłopców 10-11 lat -40kg,

3. Jakub Biskup – kumite ind. chłopców 8-9 lat +35kg,

4. Jakub Sworek – kumite ind. juniorów młodszych -63kg,

5. Paweł Spychalski – kumite ind. juniorów młodszych +63kg,

Piąte miejsca:

1. Wiktor Gazejew – kumite ind. chłopców 10-11 lat -40kg,

2. Mariusz Kierzek – kumite ind. juniorów młodszych -63kg.

Subcategories