XII Puchar Wielkopolski Karate Śrem 15.12.2018

Na zakończeniu roku kalendarzowego zawodniczki i zawodnicy Pleszewskiego Klubu Karate wywalczyli 15 medali w tym 3 złote, 2 srebrne i 10 brązowych.

 W turnieju udział wzięło ponad 240 zawodników reprezentujących 28 klubów.

Rewelacyjny występ zanotowała zdobywczyni 2 złotych medali najmłodsza reprezentantka Pleszewskiego Klubu Karate Maja Kolanowska.

Wyniki PKK Pleszew:

Złote medale:

1. Maja Kolanowska - kumite ind. dziewcząt 8-9 lat -30kg,

2. Maja Kolanowska - kumite ind. dziewcząt 8-9 lat open,

3. Dawid Wojtczak - kumite ind. chłopców 10-11 lat -40kg,

Srebrne medale:

1. Jakub Biskup - kumite ind. chłopców 8-9 lat +35kg,

2. Jakub Margiela - kumite ind. kadetów open,

Brązowe medale:

1. Szymon Buczkowski - kumite ind. chłopców 8-9 lat -35kg,

2. Jakub Biskup - kumite ind. chłopców 8-9 lat open,

3. Wiktoria Wolniak - kumite ind. dziewcząt 10-11 lat +35kg,

4. Julia Sworek - kumite ind. dziewcząt 10-11 lat +35kg,

5. Jan Podolski - kumite ind. chłopców 10-11 lat -40kg,

6. Nikola Buczkowska - kumite ind. młodziczek -45kg,

7. Julia Polaczyk - kumite ind. młodziczek +45kg,

8. Julia Polaczyk - kumite ind. młodziczek open,

9. Jakub Margiela - kumite ind. kadetów -60kg,

10. Paweł Spychalski - kumite ind. kadetów +60kg.

Piąte miejsca:

1. Wiktor Gazejew - kumite ind. chłopców 1-11 lat -35kg,

2. Aleksandra Rataj - kumite ind. dziewcząt 10-11 lat -35kg,

Trenerzy Bartłomiej i Damian Sołtysiak

Arashi CUP Legnica 2018

Dziewięć medali reprezentantów Pleszewskiego Klubu Karate na zawodach w Legnicy.

W zawodach wzięło udział ponad 300 zawodników z 40 klubów z 4 krajów: Łotwy, Rumuni, Czech i Polski w tym 10 wychowanków braci Sołtysiaków: Maja Kolanowska, Wiktoria Wolniak, Julia Sworek, Jakub Sworek, Paweł Spychalski, Jakub Margiela, Julia Grzelak, Michał Florczak, Kacper Vogt, Dawid Sobkowiak. Bartłomiej Sołtysiak wystąpił w kumite seniorów.

Pleszewski Klub Karate odnotował kolejny sukces w zawodach tym razem w Arashi Cup w Legnicy zajmując w klasyfikacji medalowej na 3 miejscu pośród 40 klubów zdobywając 9 medali w tym 5 złotych, 1 srebrny i 3 brązowe. Zawody były ostatnim sprawdzianem przed kolejnymi bardzo ważnymi zawodami tym razem w Wenecji.

Już w najbliższy weekend 15-16 grudnia siedmioro reprezentantów Pleszewskiego Klubu Karate Julia Grzelak, Magdalena Godlewska, Marta Michalewicz, Michał Florczak, Kacper Vogt, Filip Vogt oraz Dawid Sobkowiak będzie rywalizowało o kolejne pkt w światowych rankingach karate WKF na Karate1 Youth League - Caorle-Venice 2018

Wyniki PKK Pleszew na Arashi CUP 2018:

Złote medale:

1. Julia Grzelak - kumite ind. kadetek -47kg,

2. Kacper Vogt – kumite ind. juniorów -76kg,

3. Dawid Sobkowiak – kumite ind. juniorów +76kg,

4. Bartłomiej Sołtysiak - kumite seniorów +84kg,

5. Bartłomiej Sołtysiak - kumite seniorów open,

Srebrne medale:

1. Julia Sworek - kumite ind. dziewcząt 10-11 lat +35kg,

Brązowe medale:

1. Wiktoria Wolniak - kumite ind. dziewcząt 10-11 lat +35kg,

2. Michał Florczak - kumite ind. kadetów -57kg,

3. Paweł Spychalski – kumite ind. kadetów +70kg.

Shanghai 7-9.12.2018

Karate 1 Series A – Shanghai 2018

Reprezentant Pleszewskiego Klubu Karate Filip Vogt na Karate1 Series A Shanghaj w dniach 7-9.12.2018r. Filip Vogt będzie rywalizowal wśród 117 zawodników w konkurencji kumite -75kg. Zawody w Shanghaju to jeden z turniejów kwalifikacyjnych do IO 2020 Tokio.

XVI Zduny Karate CUP 17.11.2018

Dziesięć medali reprezentantów Pleszewskiego Klubu Karate na XVI Zduny Karate Cup

XVI Zduny Karate CUP 17.11.2018 10 medali reprezentantów Pleszewskiego Klubu Karate W zawodach wzięło udział 286 zawodników z 25 klubów w tym 14 najmłodszych wychowanków braci Sołtysiaków: Maja Kolanowska, Szymon i Piotr Buczkowski, Wiktoria Wolniak, Julia Sworek, Jakub Biskup, Wiktor Gazejew, Dawid Wojtczak, Mariusz Kierzek, Jakub Margiela, Jakub Sworek, Paweł Spychalski, Julia Polaczyk, Jan Podolski.

Udział naszych zawodników za obfitował w wywalczeniu 10 medali w tym 3 złote, 2 srebrnych i 5 brązowych.

Wyniki PKK Pleszew:

Złote medale:

1. Maja Kolanowska - kumite ind. dziewcząt 8-9 lat -35kg,

2. Wiktoria Wolniak – kumite ind. dziewcząt 10-11 lat +35kg,

3. Julia Polaczyk – kumite ind. dziewcząt 12-13 lat +45kg,

Srebrne medale:

1. Piotr Buczkowski – kumite ind. chłopców 10-11 lat +40kg,

2. Jakub Margiela – kumite ind. juniorów młodszych +63kg,

Brązowe medale:

1. Julia Sworek – kumite ind. dziewcząt 10-11 lat +35kg,

2. Dawid Wojtczak – kumite ind. chłopców 10-11 lat -40kg,

3. Jakub Biskup – kumite ind. chłopców 8-9 lat +35kg,

4. Jakub Sworek – kumite ind. juniorów młodszych -63kg,

5. Paweł Spychalski – kumite ind. juniorów młodszych +63kg,

Piąte miejsca:

1. Wiktor Gazejew – kumite ind. chłopców 10-11 lat -40kg,

2. Mariusz Kierzek – kumite ind. juniorów młodszych -63kg.

Grand Prix Karate WKF Ostrava 2018

Złoty medal Magdaleny Godlewskiej

3 medali reprezentantów na międzynarodowym turnieju Karate GP Ostrawy w Czechach 3.11.2018. W zawodach wystąpiło ponad 800 zawodników, 109 klubów z 9 państw w tym 5 zawodników Pleszewskiego Klubu Karate. Największe osiągnięcie Magdaleny Godlewskiej, która stanęła na najwyższym stopniu podium w kumite juniorek -60kg.

Na najniższym stopniu podium stanęli Dawid Sobkowiak w kumite juniorów +75kg oraz Micha Florczak w kumite kadetów -55kg.

Wyniki PKK Pleszew:

Złote medale:

- Magdalena Godlewska – kumite juniorek -60kg,

Brązowe medale:

- Michał Florczak – kumite kadetów -55kg,

- Dawid Sobkowiak – kumite juniorów +75kg,

Dawid Sobkowiak nr 1 na świecie w rankingu Karate 1 Youth +76kg

Reprezentant Pleszewskiego Klubu Karate zajmuje pierwsze miejsce na świecie w rankingu KARATE1 WKF

Ostatnie miesiące należały do Dawida Sobkowiaka z Pleszewskiego Klubu Karate, który nie schodził z podium prestiżowych turniejów karate w Polsce, w Czechach i w Meksyku. Dzięki równej formie pleszewianin może się cieszyć, że w światowym rankingu Karate1 WKF przy jego nazwisku pojawiła się cyfra numer - 1. Oznacza to, że karateka jest obecnie najlepszym zawodnikiem na świecie

Na jego sukces w rankingu Karate 1 Youth złożyło się kilka sukcesów w 2018 roku:

- brązowy medal na 45 TH EKF Junior & Cadet AND U21 Championships (Mistrzostwa Europy Karate WKF Soczi Rosja 2-4.02.2018),

- brązowy medal Karate 1 Youth League Umag Chorwacja 6.07.2018,

- srebrny medal Karate 1 Youth League Cancun Meksyk 27.10.2018.

Subcategories